Nepřehlédněte...

Stále možnost čerpat dotace z EU na vybrané kurzy! V případě plného schválení hradíte pouze 15% z ceny. Bližší info přímo u kurzů nebo na tel. 608 480 389
Zpět
03.07.2024, Fleiš Academy

Lymfodrenáž těla

Jedná se tzv. ozdravnou masáž, při níž terapeut nejprve velmi jemnými hmaty a hlazením pohybuje kůží, posléze se zvyšuje jejich intenzita. Tyto speciální hmaty stimulují a popohání lymfu a zlepšují průtok mízním systémem.

Lymfodrenáž je účinným ošetřením otoků, celulitidy, jizviček a pokožky všeobecně. Je doporučována při snížené funkci imunitního systému, při chronické dysfunkci ledvin, obezitě, hypertenzi. Z hlediska prevence je významný zejména její detoxikační účinek. Také účinně odvádí nahromaděnou tekutinu z těla.

Pokud je lymfatický systém oslaben, projevuje se to únavou, snížením obranyschopnosti a imunity, zduřením uzlin a velkým oslabením fyzického i psychického stavu. V důsledku špatně fungujícího lymfatického systému se objevuje také celulitida, otoky, zadržování vody v těle, křečové žíly, metličky na kůži apod.

Lymfatický systém je přetížen při stresu, nedostatku pohybu, špatném (mělkém) dýchání, nesprávném pitném i stravovacím režimu, při kouření, nošení těsného prádla, jednostranné zátěži (např. dlouhé stání) apod. Lymfatický systém může být také ale narušen po operaci, úrazu či prodělaném infekčním onemocnění.

Lymfatický systém je z velké části uložen v kůži a podkoží = povrchový lymfatický systém. Skládá se hlavně z lymfatických (mízních) cév a lymfatických uzlin. Hlavní centra jsou v podpažních a tříselných mízních uzlinách. Síť lymfatických cév začíná na periferních částech těla a postupně přechází až k uzlinám. Lymfatické cévy sbírají a odplavují toxiny z těla. Lymfa (míza) ale obsahuje kromě toxinů také vodu, bílkoviny, tuky, soli, odumřelé buňky, bakterie, vitamíny rozpustné v tucích, hormony apod.

V tomtu kurzu se také dozvíte o vhodných a nevhodných přístrojích pro strojní lymfodrenáž, tak aby klientovi ulevila, nikoliv mu ubližila.

Manuální lymfodrenáž je dnes vzhledem ke stále se rozšiřujícím příznakům oslabení lymfatického systému velmi vyhledávanou a žádanou terapií, která Vám zaručeně přivede spoustu nových klientů.


Co se naučíte

lymfatický systém – teorie
mízní soustava – teorie
co je manuální lymfodrenáž
význam lymfodrenáže
účinky na organismus
manuální lymfodrenáž – indikace. kontraindikace
reakce organismu po manuální lymfodrenáži
typy otoků, lymfedém, lipedém
technika, rytmus při ošetření
hmaty – pumpovací, vypuzovací
dýchací techniky
aktivace lymfatických uzlin
sestavy – ošetření krku, zad, dolních a horních končetin, hýždí, hrudníku
využití komprese po lymfodrenáži – kompresivní prádlo, bandáže, taping
doporučení pro zlepšení lymfatického systému
předvcedení a praxe SPRÁVNÉ PROVEDENÍ strojní lymfodrenáže

DÉLKA KURZU

Tento kurz trvá 3 dny (většinou dva víkendy).
Výuka začíná v 9:00 – 17:00 každý vyučující den. Mezi jednotlivými hodinami jsou pravidelné malé pauzy, v poledne je velká pauza na oběd.

PRAKTICKÉ INFORMACE

Kurz lze provádět i individuálně – sebou si prosím zajistěte model – neboli osobu, na které se budete učit.
Káva, čaj i voda jsou v ceně kurzu.

CENA

4.400 Kč
V ceně kurz jsou výukové materiály a skripta. Dále odborné pomůcky jako zábaly, masážní olejíčky, další spotřební materiál.

AKTUÁLNÍ TERMÍN:  15.+21.+22.9.2024 VYPRODÁNO

Pokud máte o kurz zájem, prosím vyplňte přihláškový formulář.  Jakmile to bude možné, budem Vás kontaktovat. 
Tel. 608480389