Nepřehlédněte...

Stále možnost čerpat dotace z EU na vybrané kurzy! V případě plného schválení hradíte pouze 15% z ceny. Bližší info přímo u kurzů nebo na tel. 608 480 389
Zpět
07.05.2024, Fleiš Academy

Dornova metoda + Breussova masáž

Nejúčinnější pomoc při bolestech zad a kloubů!

Dornova metoda je jednoduchý manuální způsob, jak pomoci při akutních problémech nebo dlouhodobých bolestech v zádech a kloubech. Neuvěřitelně rychle srovnává rozdílnou délku dolních končetin, posuny obratlů (a tím řeší výhřezy plotének), vbočené palce, problémy se všemi klouby, skoliotické vybočení páteře, posuny kostrče a s tím související neplodnost, atd.

Příčinou nesprávných poloh obratlů (a tím i bolesti zad a kloubů) mohou být fyzické potíže, jako např. výrony způsobené nehodami nebo při sportu, rozdílná délka dolních končetin (aniž by pacient o
rozdílu věděl), zkrácení svalů nebo i citové problémy člověka. Protože se při léčení Dornovou metodou uvolňují fyzické i psychické bloky, můžeme ji považovat za celostní metodu, která léčí nejen příznaky nemoci, ale i samotné příčiny onemocnění.

Dornova metoda vyrovnává statiku těla, může pomoci u různých potíží a bolestí pohybového aparátu, jako jsou bolesti zad, kyčlí, kolen, tenisový loket, skolióza, rozdílná délka dolních končetin (pokud se nejedná o vrozenou vadu), při potížích s čelistmi nebo polykáním. Dále může pomoci při bolestech hlavy, krátkozrakosti, střevních potížích, křečových žilách, srdeční arytmii, problémech s koncentrací u dětí, šumění v uších, vysokém krevním tlaku, závratích, znecitlivění v rukou a žaludečních potížích. Ošetření se neprovádí při akutních zánětech, těsně po operacích a při osteoporóze v pokročilém stádiu.

Dornova metoda je efektivní technika, která je určena pro klienty všech věkových kategorií. Můžete pracovat jak s malými dětmi, tak se seniory.

Dornova metoda je jednoduchá, naučit se ji používat zvládne každý z Vás. Již během první návštěvy dokážete Vašemu klientovi výrazně pomoci a získáte tak spokojeného zákazníka.

Breussova masáž je jemná energetická masáž akupresurních bodů a páteře, která uvolňuje tlak na ploténky. Někdy se provádí ještě před samotným napravováním páteře, aby došlo k uvolnění napjatého svalstva.
Četnost ošetřování je individuální a již po dvou ošetřeních by se měla dostavit úleva. Optimální je ošetření 2-3 krát měsíčně, ve vleklých a těžších případech může léčení trvat i několik měsíců.

Páteři je na kurzu Dornova metoda věnována velká pozornost. Dornova metoda pomůže od bolesti kloubů.

Co se naučíte

Hlavní principy Dornovy metody
Anatomii páteře, svalů, kloubů, vzájemné vztahy a souvislosti
Kdy je vhodné ji u klienta použít a kdy ne
Dornova metoda v praxi
Příčiny vzniku poruch pohybového aparátu a nestejnoměrné délky končetin
Jak správně diagnostikovat délku dolních končetin
Jak dokáže Dornova metoda vyrovnat statiku těla a délku dolních končetin
Jak šetrně a bezbolestně vracet klouby do svých původních pozic
Jak pomoci od bolavého ramene, kyčle, kolene, lokte a prstů
Jak Dornova metoda ulevií od blokád páteře, regenerace a detoxikace páteře
Jak navodit správné držení těla
Breussova masáž – uvolnění páteře a regeneraci plotének

DÉLKA KURZU

Tento kurz trvá 2 dny.
Výuka začíná po oba dny v 9:00 – 17:00. Mezi jednotlivými hodinami jsou pravidelné malé pauzy, v poledne je velká pauza na oběd.

PRAKTICKÉ INFORMACE

Kurz lze provádět i individuálně – sebou si prosím zajistěte model – neboli osobu, na které se budete učit.
Káva, čaj i voda jsou v ceně kurzu.

CENA

2700 Kč
V ceně kurz jsou výukové materiály a skripta. Dále odborné pomůcky jako vyšetřovací podložky, masážní olejíčky.

AKTUÁLNÍ DATUM TOHOTO KURZU: 

26.+27.10.2024

Pokud máte o kurz zájem, prosím vyplňte přihláškový formulář.  Jakmile to bude možné, budem Vás kontaktovat. 
Tel. 608480389